Hlavní obsah
Ústí tunelu vykopaného na srbsko-maďarských hranicích Foto: Policie Maďarsko

Na hranici se Srbskem objevili dva tunely pro migranty

Maďarská policie objevila pod maďarsko-srbskou hranicí dva tunely. Vedly pod hraniční bariérou postavenou v roce 2015 v době vrcholící migrační krize. Jeden tunel byl dlouhý 34 metrů a druhý 21,7 metru, uvedl web police.hu.

Ústí tunelu vykopaného na srbsko-maďarských hranicích Foto: Policie Maďarsko
Na hranici se Srbskem objevili dva tunely pro migranty

Maskované vchody byly objeveny u hraničních obcí Ásotthalom a Csikéria. U tunelu vyhloubeného u obce Ásotthalom zadržela maďarská policie 44 migrantů, kteří se tímto způsobem pokoušeli dostat ze Srbska na území Evropské unie. „Tunely byly vyhloubeny ručně a neměly žádné vzpěry. Tím byly nebezpečné a hrozilo, že se zhroutí,” uvedla maďarská policie.

Vstup do dalšího tunelu

Foto: Policie Maďarsko

Oba tunely se našly krátce poté, co byly vytvořeny, a policie je nechala okamžitě zasypat. Druhý tunel nebyl údajně použit ani jednou. „Migranti se snaží překonat hraniční bariéru různými dalšími způsoby. Nejčastěji za pomoci převaděčů se ji pokoušejí přestřihnout,“ uvedla maďarská policie.

Běženci, kteří přicházejí ze Srbska a chtějí požádat o azyl v Maďarsku, tak mohou učinit jedině v tranzitních zónách Röszke a Tompa na hranicích mezi oběma zeměmi. Vládu konzervativního premiéra Viktora Orbána kvůli její tvrdé protiimigrační politice často kritizují mezinárodní organizace a ochránci lidských práv, připomíná agentura APA. Maďarské úřady například obviňují, že běžence v tranzitních zónách nechávají úmyslně hladovět.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků