Hlavní obsah

Na festivalu ve Vigu se pod skákajícími diváky zřítila tribuna, 316 zraněných

Nejméně 316 lidí utrpělo podle poslední bilance v neděli zranění, když se pod nimi při festivalu O Marisquino ve španělském Vigu zřítila dřevěná plošina pro diváky ve chvíli, kdy začali skákat. Nikdo nezahynul, ale stav devíti osob je vážný, uvedly úřady.

Na festivalu ve Vigu se pod skákajícími diváky zřítila tribuna, 316 zraněných

„Celkem bylo ošetřeno 316 osob," uvedla v komuniké galicijská vláda. „Devět z nich bylo hospitalizováno. Nejsou v ohrožení života, ale mají vážné zlomeniny či poranění hlavy,” uvedl Jesús Vázquez Almuíña, který v místní správě odpovídá za oblast zdravotnictví. Dodal, že dvě z těchto osob jsou nezletilí.

Dřevěná lávka dlouhá 30 metrů a široká 10 metrů byla umístěná na pobřeží. Pod diváky se zřítila před půlnocí, v době, kdy začalo vystoupení rappera Relse B z Mallorky. Část lidí spadla do moře.

„Na lávce bylo mnoho lidí,“ uvedl pro agenturu Reuters jeden ze svědků. „Slyšeli jsme hlasité prasknutí a vše se náhle zřítilo. Zjistili jsme, že jsme obklopeni dřevem a betonem... Viděli jsme lidi, jak se pokoušejí dostat ven, ale nikdo to nezvládl a lidi křičeli,” vylíčil.

Další svědkyně naznačila, že za pádem lávky na festivalu mohlo být skákání diváků. „Koncert právě začal a skákali jsme, když jsme uslyšeli praskavý zvuk a viděli, že se všechno hroutí.“

„Trvalo to tak pět sekund," řekla místnímu deníku jedna z účastnic koncertu. „Lávka se zlomila se a já jsem spadla. Na mě padali další lidé. Nemohla jsem se dostat ven. Pokoušela jsem se o to, ale sklouzla jsem a pod vodou mi uvízla noha. Podařilo se mi ji vyprostit. Nějaký kluk mi podal ruku a vytáhl mě ven. Nejprve jsem byla ochromená a pak jsem odešla. Viděla jsem nějakou dívku, která krvácela na hlavě,” dodala.

Propadlé pódium ve Vigu

Foto: Profimedia.cz

Po zřícení plošiny byli do vody vysláni potápěči, aby zkontrolovali, zda někdo nezůstal uvězněn pod troskami.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků