Hlavní obsah
Dánský premiér Lars Lökke Rasmussen Foto: Ritzau Scanpix Denmark, Reuters

Na dánského premiéra málem spadla střešní taška

Jen o vlásek unikl dánský premiér Lars Lökke Rasmussen zranění, když poskytoval rozhovor před národním muzeem v Kodani. Ze střechy budovy se totiž uvolnila část krytiny, která dopadla přímo vedle něj. Předsedovi vlády ani nikomu jinému se nic nestalo, informovala dánská veřejnoprávní stanice TV 2.

Dánský premiér Lars Lökke Rasmussen Foto: Ritzau Scanpix Denmark, Reuters
Na dánského premiéra málem spadla střešní taška

„Až na to, že jsem se vyděsil, je vše ok,“ napsal v pondělí předseda dánské vlády na Instagramu k videu, které zachytilo pád tašky z výšky dvanácti metrů. Střešní krytina dopadla podle redaktora televize TV 2 Sverreho Quista, který vedl právě s Rasmussenem rozhovor, asi metr od premiéra.

Rasmussen na sociální síti rovněž ujistil, že je navzdory incidentu „plný energie“ do zbývajících hodin předvolební kampaně. Ve středu se budou totiž v Dánsku konat parlamentní volby, které ale podle průzkumů vyhrají sociální demokraté. Premiérova liberální strana Venstre navzdory prvnímu místu v nedávných volbách do Evropského parlamentu zřejmě skončí v tentokrát až druhá.

Policie po incidentu okolí budovy národního muzea uzavřela a začala vyšetřovat příčinu pádu střešní tašky. Podle předběžných závěrů se ale jednalo o nešťastnou náhodu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků