Hlavní obsah
Policisté na místě útoku ve Worcesteru Foto: Profimedia.cz

Mezi obviněnými kvůli útoku kyselinou na chlapce ve Worcesteru jsou tři Slováci

Britská policie zatkla a obvinila pět mužů ze spiknutí za účelem vážného ublížení na zdraví po útoku kyselinou na tříletého chlapce, kterému popálili obličej během sobotního nakupování ve Worcesteru. Podle agentury AFP jsou nejméně tři ze zadržených Slováci.

Policisté na místě útoku ve Worcesteru Foto: Profimedia.cz
Mezi obviněnými kvůli útoku kyselinou na chlapce ve Worcesteru jsou tři Slováci

Obvinění jsou ve věku od 22 do 41 let. Tři z nich jsou slovenští občané, jeden Afghánec, pátým zadrženým mužem je chlapcův otec. Jeho totožnost policie nezveřejnila, ostatní se podle britských médií jmenují Jan Dudi (25), Norbert Pulko (22), Adam Cech (27) a Jabar Paktia (41).

Policie se odmítla vyjádřit ke spekulacím, že chlapec byl předmětem rodinného sporu. Nedomnívá se však, že by útok souvisel s organizovaným zločinem, nebo že by byl rasově motivován. Hoch má nyní policejní ochranu.

"Naši policisté při vyšetřování tvrdě pracují. Současně si myslíme, že to byl ojedinělý incident a že veřejnosti nehrozí větší riziko (podobných útoků)," řekl inspektor Jim Bayliss.

Policejní náčelník Mark Travis se podle agentury AFP domnívá, že chlapec byl napaden úmyslně, nicméně motiv útoku ještě není jasný.

Británie zaznamenala v posledních letech rostoucí počet útoků kyselinou, zejména v Londýně. Ministerstvo vnitra uvažuje o zpřísnění zákonů, pokud jde o držení podobných látek na veřejnosti a trestní postih. Vláda už také před časem omezila obchodování s kyselinou sírovou a zakázala její prodej dětem.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků