Hlavní obsah

Měli šéfa jen zbít, ne ho polít kyselinou, hájí se baletní sólista

Sólista baletu moskevského Velkého divadla, který si podle policie objednal útok kyselinou na svého nadřízeného Sergeje Filina, se hájí, že s žíravinou nepočítal. Ve čtvrtek u soudu vypověděl, že chtěl dát vedoucího souboru jen zbít. Uvedla to agentura AP.

Měli šéfa jen zbít, ne ho polít kyselinou, hájí se baletní sólista

„Není pravda, že jsem si objednal, aby ho polili kyselinou,“ řekl soudu tanečník Pavel Dmitričenko. Podle svých slov si kdysi na svého nadřízeného stěžoval kamarádovi. Ten mu měl nabídnout, že Filina zmlátí.

Baletní sólista Pavel Dmitričenko

Foto: Maxim Shemetov, Reuters

Útok se udál v lednu, když se Filin vracel domů. Útočník ho oslovil před vchodem domu v centru Moskvy, kde choreograf bydlí. Filin se otočil a v tom mu agresor polil obličej kyselinou. Šéf slavného baletu utrpěl popáleniny třetího stupně na obličeji a krku a přišel o zrak. Nyní se léčí v Německu, lékaři doufají, že by po sérii operací mohl zase vidět.

Sergej Filin

Foto: ČTK/AP

Dmitričenko byl zatčen v úterý spolu s dalšími dvěma osobami, útočníkem Jurijem Zaruckim a mužem, který ho na místo činu vezl autem. Všichni tři se podle policie přiznali.

Jurij Zaruckij

Foto: Reuters

Moskevský soud nyní rozhoduje, zda budou zadržení stíháni na svobodě, anebo zůstanou ve vazbě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků