Hlavní obsah
Bývalý slovenský premiér Vladimír Mečiar Foto: Petr Horník, Právo

Mečiarův politický comeback se nekoná

Avizovaný návrat slovenského expremiéra Vladimíra Mečiara (77) do vysoké politiky se nekoná. Bývalý premiér měl v příštích parlamentních volbách, které se konají 29. února 2020, figurovat na kandidátce strany Slovenská liga.

Bývalý slovenský premiér Vladimír Mečiar Foto: Petr Horník, Právo
Mečiarův politický comeback se nekoná

Mečiar měl podle slovenských médií odstoupit z kandidátky po hádce uvnitř strany, která se týkala způsobu kandidatury ve volbách. Za Slovenskou ligou stojí bývalý Mečiarův spolupracovník Tibor Cabaj.

„Mečiarovo rozhodnutí způsobí pravděpodobně rozpad Slovenské ligy, protože po odstoupení expremiéra z kandidátky oznámilo několik členů odchod ze strany,“ napsal server webnoviny.sk.

Bývalý premiér měl být původně volebním lídrem strany. „Učiníme vše pro to, abychom zabránili rozvratu společnosti a vrátili do jejího života důstojnost,“ řekl Mečiar letos v říjnu.

Expremiér naposledy kandidoval v čele Lidové strany – Hnutí za demokratické Slovensko (HZDS) v roce 2012. Tehdy získal pouze 0,93 procenta hlasů a vzápětí se stáhl z veřejného života. Bydlí v luxusní vile Elektra v Trenčianskych Teplicích a hodně času tráví na svém ranči u obce Dolná Poruba.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků