Hlavní obsah
 

Maďarský autobus se školáky se po nárazu vzňal zřejmě kvůli přídavné nádrži

V autobusu se školáky, který 21. ledna u italské Verony narazil do pilíře nadjezdu a začal hořet, mohla být namontovaná přídavná nádrž. Podle serveru origo.hu se autobus po nárazu okamžitě vzňal zřejmě právě kvůli nepovolené úpravě. Ve vraku uhořelo i přes duchapřítomnost tělocvikáře, který z hořícího autobusu vynášel děti, 16 lidí.

 
Maďarský autobus se školáky se po nárazu vzňal zřejmě kvůli přídavné nádrži

Server napsal, že přídavnou nádrž mohla firma provozující autobus namontovat proto, aby ušetřila náklady na pohonné hmoty.

Podle origo.hu neměl provozovatel autobusu povolení k montáži přídavné nádrže. Šéf dopravní firmy Tibor Czakó se k této informaci odmítl vyjádřit.

Italská policie zatím neuzavřela vyšetřování příčiny nehody a nepotvrdila ani informaci o existenci přídavné nádrže. Vrak autobusu je nadále zadržován v Itálii.

Zákaz nočních jízd

Maďarské ministerstvo školství chce zakázat noční jízdy autobusů, které budou převážet školáky. „Řidiči autobusů převážejících školáky budou mít mezi 23. hodinou a čtvrtou hodinou ranní povinnou přestávku na oddych,“ uvedlo ministerstvo.

Autobus, který letos 20. ledna havaroval u Verony, vezl gymnazisty, pedagogy a rodiče z budapešťského gymnázia. Při havárii zemřelo 11 studentů a 5 dospělých.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků