Hlavní obsah
Stíhačka u dopravního letadla společnosti Qatar Airways Foto: Matthew Cossar, ČTK/AP

Letadlo se 278 lidmi na palubě doprovodily do Manchesteru stíhačky

Letoun společnosti Qatar Airways v úterý musely na letiště v Manchesteru doprovodit britské stíhačky. Posádka měla podezření, že je na palubě výbušné zařízení. Stroj se 278 lidmi na palubě bez problémů přistál, letiště bylo zhruba půl hodiny uzavřeno, uvedla televize Skynews.

Stíhačka u dopravního letadla společnosti Qatar Airways Foto: Matthew Cossar, ČTK/AP
Letadlo se 278 lidmi na palubě doprovodily do Manchesteru stíhačky

Stroj Airbus A 330-300 letěl z katarského Dauhá do Manchesteru. Na palubě bylo 265 cestujících a 13 členů posádky, uvedla společnost Qatar Airways.

Oznámení o hrozbě výbušninou dostala posádka přímo na palubě letadla a ihned kontaktovala britské úřady. Stroj tak na letiště doprovodily stíhačky britského královského letectva (RAF) typu Typhoon.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Letoun při příletu eskortovalo na letiště Královské letectvo v důsledku informace, kterou obdržel pilot, o možném zařízení na palubě,“ uvedl zástupce manchesterské policie John O’Hare.

Letoun společnosti Qatar Airlines po přistání

Foto: Andrew Yates, Reuters

Po přistání policie odvedla jednoho z cestujících v poutech. Později oznámila, že muž je podezřelý z falešné výhrůžky bombovým útokem, uvedla BBC.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků