Hlavní obsah
Francouzský prezident Nicolas Sarkozy Foto: Philippe Wojazer , Reuters

Kvůli výhrůžkám Sarkozymu zatkla francouzská policie 11 lidí

Francouzská policie zatkla 11 lidí a sedm dalších vyslechla v souvislosti s výhrůžkami smrtí prezidentu Nicolasovi Sarkozymu. Podle agentury Reuters o tom ve čtvrtek informoval justiční zdroj. Sarkozy a další francouzští politici letos na jaře dostávali výhružné dopisy s náboji.

Francouzský prezident Nicolas Sarkozy Foto: Philippe Wojazer , Reuters
Kvůli výhrůžkám Sarkozymu zatkla francouzská policie 11 lidí

Mezi 11 zatčenými jsou majitelé obchodů, bývalí vojáci a členové střeleckého klubu. Všichni žijí v okolí jihofrancouzského Montpellieru.

V březnu Sarkozy, dva ministři, starosta Bordeaux a další politici pravého středu dostali několik hnědých obálek, v nichž byly devítimilimetrové náboje. V dopise Sarkozymu stálo: "Jsi mrtvý muž". [celá zpráva]

Od té doby se podobné dopisy objevovaly v poště určené některým politikům. Poslední z nich, adresovaný Sarkozymu, zachytili zaměstnanci pošty v Montpellieru v srpnu. Pod dopisy se podepsala neznámá skupina zvaná Bojovníci buňky 34.

Justiční zdroj uvedl, že jedním z 11 zadržených je místní politický aktivista, který vedl kampaň proti umístění větrných elektráren v blízkosti jednoho městečka. Starosta tohoto městečka byl mezi těmi, kdo obdrželi výhružný dopis.

V březnu policie zatkla muže, kterého podezřívala, že rozesílal výhružné dopisy. Udala ho jeho manželka. Byl krátce zadržován a pak propuštěn, aniž byl z čehokoliv obviněn.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků