Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Když senátoři pohrdají uklízečkami

Práce uklízečky v Senátu, horní komoře polského parlamentu, není žádné terno. Za měsíční mzdu 1630 zlotých (9780 korun) se toho hodně nedá koupit, a aby bylo na nájem, stravu či oblečení pro děti, pracují i 16 hodin denně.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Když senátoři pohrdají uklízečkami

„Ponižování, jakého se jim dostává od některých volených zástupců lidu, však vyráží dech,“ upozornil týdeník Newsweek-Polska.

„Před volbami to ještě jakžtakž ujde, pozdraví i odporoučí se. Po volbách však ztrácejí řeč i zrak a ,směrem dolů‘ už nikoho nevidí ani neslyší,“ popsala chování některých senátorů paní Maria, která uklízí v Senátu už dlouhá léta.

Když i s kolegyní stály společně s politiky v nevelké frontě v parlamentním bufetu, jeden ze senátorů na jejich adresu, tak aby to všichni slyšeli, nadřazeně poznamenal: „Vůbec by sem neměly mít přístup.“

„O mnoho lépe se nechovala ani jistá senátorka, jež se netajila tím, že je pro ni nepříjemné jezdit v jednom výtahu s uklízečkou,“ napsal týdeník.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků