Hlavní obsah
Ruský strategický bombardér Tu-22M3 Foto: Profimedia.cz

Katapult ruského bombardéru selhal a vystřelil posádku ze země. Tři mrtví

Tři členové posádky ruského strategického bombardéru Tu-22M3 v úterý zahynuli, když se na letišti u města Kaluga při přípravě ke startu nečekaně spustil katapultovací systém jejich letounu. Oznámilo to ruské ministerstvo obrany. Agentura TASS s odvoláním na místní zdravotnický zdroj napsala, že jeden člověk neštěstí přežil.

Ruský strategický bombardér Tu-22M3 Foto: Profimedia.cz
Katapult ruského bombardéru selhal a vystřelil posádku ze země. Tři mrtví

Podle oficiální zprávy během přípravy na zemi k plánovanému letu stroje Tu-22M3 se na letišti v Kalužské oblasti, ležící jihozápadně od Moskvy, chybně zapnul katapultovací systém.

"Kvůli nedostatečné výšce pro rozvinutí padáků utrpěli tři členové posádky při přistání zranění neslučitelná se životem," uvedlo ministerstvo.

Letouny Tu-22M jsou původně sovětské a následně ruské nadzvukové strategické bombardéry s nastavitelnou geometrií křídel. Vyzbrojeny jsou raketami a bombami určenými pro ničení pozemních a námořních cílů. Nasazovány mohou být ve dne i v noci a za jakýchkoli povětrnostních podmínek. Mohou nést i jaderné zbraně.

Agentura TASS připomněla, že poslední neštěstí, při kterém zahynula posádka bombardéru Tu-22M3, se odehrálo 22. ledna 2019 v Oleněgorsku v Murmanské oblasti. Letoun havaroval při přistání. O život přišli tři členové posádky, jeden přežil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků