Hlavní obsah
Vyzvednutí lodě Mořská panna. Archivní snímek Foto: MTI

Kapitán hotelové lodě na Dunaji netušil, že potopil Mořskou pannu

Maďarské policii se podařilo obnovit SMS zprávy z mobilního telefonu ukrajinského kapitána hotelové lodě Viking Sigyn, která v květnu na Dunaji narazila do vyhlídkové lodě Mořská panna.

Vyzvednutí lodě Mořská panna. Archivní snímek Foto: MTI
Kapitán hotelové lodě na Dunaji netušil, že potopil Mořskou pannu

Server Bors.hu uvedl, že ze zpráv je jasné, že kapitán Jurij C. (64) o nárazu do menší lodě vůbec nevěděl. Po srážce kapitán vymazal z telefonu všechny zprávy týkající se havárie.

„Nevšiml jsem si jí. Možná jsem do ní narazil. Probíhá vyšetřování, možná mě označí za viníka,“ napsal Ukrajinec druhý den po havárii ve zprávě svému příbuznému. Psal rovněž členovi posádky, kterého se ptal na podrobnosti havárie.

Když byl Jurij C. zadržen maďarskou policií, všechny zprávy týkající se havárie měl v mobilu vymazané. Policejním odborníkům se podařilo obnovit stovky zpráv, které mohou posloužit při vyšetřování havárie.

Hotelová loď Viking Sigyn narazila 29. května 2019 na budapešťském úseku Dunaje u Markétina mostu do vyhlídkové lodě Mořská panna. Na její palubě byli dva členové maďarské posádky a 33 jihokorejských turistů. Podařilo se zachránit jen sedm turistů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků