Hlavní obsah
Dcera zesnulého prezidenta Lecha Kaczyńského Marta Foto: Reuters

Kaczyńského dcera blokuje prezidentské apartmá, nechce ho vystěhovat

Týden před druhým kolem prezidentských voleb v Polsku neví pracovníci sídla hlavy státu, kde jim hlava stojí. Problémy jim přidělává dcera prezidentského páru, který zemřel v dubnu po leteckém neštěstí ve Smolensku. Marta Kaczyńská nechce uvolnit prezidentský apartmán, který její rodiče obývali. Brání tak jeho rekonstrukci před nastěhováním nového prezidenta.

Dcera zesnulého prezidenta Lecha Kaczyńského Marta Foto: Reuters
Kaczyńského dcera blokuje prezidentské apartmá, nechce ho vystěhovat

Přestože to Marta Kaczyńská již slíbila, stále si nepřišla pro osobní věci po rodičích. Od smrti polského prezidenta uplynulo již dva a půl měsíce, do těchto jeho prostor však nemá nikdo přístup.

Jenže v tom je právě problém, protože apartmá, které se nachází ve druhém poschodí prezidentského paláce, je třeba zrekonstruovat a vymalovat. Navíc jsou tam problémy s klimatizací a ventilací, potřebují vyměnit. Nikdo však zatím netuší, kdy bude možné práce provést.

„Marta Kaczyńská o tom nechce s nikým mluvit, považuje to za svoji soukromou věc,“ řekl sobotnímu portálu deníku Fakt zastupující ředitel prezidentské kanceláře Jacek Michalowski.

Jedním z důvodů, proč ještě věci nebyly vystěhovány, je asi to, že Jaroslaw Kaczyński 4. července možná porazí svého rivala Bronislawa Komorowského. Věci jeho bratra Lecha by pak mohly v paláci nadále zůstat.

Podle průzkumu GfK má však v předvolebních průzkumech navrch Komorowski, kterého by volilo 53 procent Poláků.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků