Hlavní obsah
 

Italku zavalil nábytek a zřícené zdi, vytáhli ji 12 hodin po zemětřesení

Záchranáři v severní Itálii ve středu pokračují v prohledávání trosek a pátrání po přeživších po silném zemětřesení z předchozího dne, které bylo za necelé dva týdny v oblasti Emilia Romagna již druhé. To úterní si vyžádalo nejméně 16 obětí. Ve městě Cavezzo se však záchranářům podařilo z trosek vyprostit 65letou ženu. V sutinách spadlého domu ležela 12 hodin.

 
Italku zavalil nábytek a zřícené zdi, vytáhli ji 12 hodin po zemětřesení

Žena se nacházela zrovna v kuchyni, když se země otřásla silou 5,8 stupňů Richterovy škály. Přežila zřejmě náhodou, zavalil ji nábytek, který ji ochránil před rozmačkáním popadanými zdmi. Seniorka je nyní v nemocnici.

Úterní zemětřesení si vyžádalo nejméně 350 zraněných. Úřady evidují přinejmenším jednoho pohřešovaného. „Je to neštěstí, něco takového jsem nikdy neviděl,“ popsal pro agenturu Reuters spoušť starosta Cavezza Stefano Draghetti.

Zasypané auto v Cavezzu

Foto: ČTK/AP

Stejně jako předminulou neděli i tentokrát zemětřesení zničilo historické budovy, například v Mirandole se zřítil kostel, zůstalo stát jen jeho průčelí. Po zemětřesení bylo zaznamenáno nejméně 41 následných otřesů, uvedla ČTK.

Spadlý dům v Cavezzu u Modeny

Foto: Stefano Rellandini , Reuters

Otřesy pocítili i lidé ve vzdálenosti až 100 kilometrů od epicentra. Například v Benátkách byla pádem na zem poničena jedna socha.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: V důsledku zemětřesení padaly v italském Cavezzu budovy

Video: Reuters

Region zasáhlo během několika dnů už druhé ničivé zemětřesení. Otřesy z 20. května měly sílu šesti stupňů a vyžádaly si sedm mrtvých. Počet lidí, kteří přišli o střechu nad hlavou, se po úterku zvýšil z dosavadních 6 na 14 tisíc. Vláda do postižených míst poslala armádu a vývoj situace bude řešit i ve středu na svém mimořádném zasedání.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků