Hlavní obsah
Italský ministr vnitra Roberto Maroni Foto: Profimedia.cz

Italská vláda chce do roka zrušit všechny nouzové romské tábory, které v posledních měsících vznikly v okolí velkých měst. Je jich celkem 167, z toho 124 ilegálních, prohlásil ministr vnitra Roberto Maroni.

Italský ministr vnitra Roberto Maroni Foto: Profimedia.cz
Itálie do roka zruší romské tábory

Současně přislíbil, že obyvatelé těchto táborů budou ubytováni v sídlištích s přiměřeným standardem. To se ovšem týká jen těch obyvatel, kteří mají povolení k pobytu.

„Území, která jsou neoprávněně obsazena, budou vyklizena a předána místním úřadům, aby tam vybudovaly 'vybavené vesnice' odpovídající zdravotním nařízením, s tekoucí vodou, elektrickým proudem a odvozem odpadků,“ řekl Maroni.

Podle italských úřadů nyní žije v táborech více než 12 300 osob, z nichž je bezmála 5 500 mladistvých a dětí. Většinou jde o Romy rumunského původu.

Dalších zhruba 12 tisíc Romů odešlo z Itálie do zahraničí dobrovolně poté, co se dozvěděli, že začne sčítání osob ve zmíněných táborech. Italská vláda také přitvrdila v boji proti ilegálnímu přistěhovalectví. Romové odešli zejména do Francie, Španělska a Švýcarska.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků