Hlavní obsah
Harry s Meghan se pokoušeli rozvážet jídlo. Foto: Profimedia.cz

Harry s Meghan obvinili bulvár z ničení životů a dali mu nadobro sbohem

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan oznámili, že nebudou spolupracovat se čtveřicí předních bulvárních médií ve Velké Británii. Dvojice to listům The Sun, Daily Mail, Daily Mirror a Daily Express sdělila v dopise, který mimo jiné otiskla i veřejnoprávní BBC.

Harry s Meghan se pokoušeli rozvážet jídlo. Foto: Profimedia.cz
Harry s Meghan obvinili bulvár z ničení životů a dali mu nadobro sbohem

Vévoda a vévodkyně ze Sussexu oznámili, že zmíněným médiím nebudou kvůli jejich „překrouceným, nepravdivým a útočným” článkům poskytovat žádné informace či fotografie.

Princ Harry a Meghan v dopise čtyři britské bulvární listy obvinili, že zničily životy jejich známých i zcela cizích lidí jen kvůli tomu, že jim „chlípné pomluvy” zvyšují výnos z reklamy. „Proto vezměte na vědomí, že vévoda a vévodkyně ze Sussexu nebudou komunikovat s vaším mediálním domem,” stojí v dopise.

Ztratil jsem svou matku a nyní přihlížím tomu, jak se moje manželka stává obětí těch samých mocných sil.
Princ Harry

Cílem není podle manželů vyhnout se kritice nebo cenzurovat zpravodajství. „Média mají plné právo informovat a mít názor na vévodu a vévodkyni ze Sussexu - ať už dobrý, nebo špatný. Nesmí být ale založený na lži,” uvedli vnuk britské královny s manželkou.

Princ Harry je po otci, bratrovi Williamovi a jeho třech dětech šestý v následnictví na britský trůn. Na počátku roku oznámil, že se hodlá s manželkou Meghan vzdát role předních členů královské rodiny, osamostatnit se a více se věnovat rodině. Ve službách monarchie pár nepracuje od 1. dubna. Nyní žije v Kalifornii v USA.

Pětatřicetiletý Harry a o tři roky starší Meghan mají dlouhodobě napjaté vztahy s britskými bulvárními médii. V minulosti je obviňovali mimo jiné z toho, že jsou rasistické vůči Meghan, jejíž matka je černoška. Loni v říjnu vévodkyně dokonce podala žalobu na bulvární list Mail on Sunday, který zveřejnil její soukromý dopis.

Princ Harry bulvár viní také z podílu na smrti jeho matky. Princezna Diana zahynula při dopravní nehodě v roce 1997. Její vůz se snažil uniknout bulvárním fotografům. „Ztratil jsem svou matku a nyní přihlížím tomu, jak se moje manželka stává obětí těch samých mocných sil,” uvedl Harry loni.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků