Hlavní obsah
Vlajky společnosti Germanwings na půl žerdi před centrálou aerolinek v Kolíně nad Rýnem Foto: Wolfgang Rattay, Reuters

Germanwings ruší lety, piloti nepřišli do práce

Nízkonákladová společnost Germanwings, jejíž letoun se 150 lidmi na palubě se v úterý zřítil ve Francii, zrušila po neštěstí údajně desítky letů. Někteří její zaměstnanci po katastrofě nenastoupili do služby, informovala mateřská společnost Lufthansa.

Vlajky společnosti Germanwings na půl žerdi před centrálou aerolinek v Kolíně nad Rýnem Foto: Wolfgang Rattay, Reuters
Germanwings ruší lety, piloti nepřišli do práce

Členové posádek prý nenastoupili do práce z osobních důvodů. Není známo, kolika zaměstnanců se to týká. Podle italské agentury ANSA zrušili Germanwings v Evropě kolem 30 letů, protože členové posádek odmítli letět, a posádky jsou tak nekompletní.

Několik plánovaných letů od odpoledne nevzlétlo například z letiště v Düsseldorfu, kde měl původně přistát havarovaný letoun. Neuskutečnily se například plánované lety do Paříže, Hamburku, Londýna, Madridu a Stockholmu. Také v Kolíně nad Rýnem byly zrušeny lety Germanwings do Londýna, Milána a Curychu.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Záchranáři na místě pádu letadla

Video: Reuters

Podle německého serveru Spiegel Online odmítají někteří piloti nastoupit do služby zjevně kvůli skutečnosti, že havarovaný letoun byl v pondělí v Düsseldorfu na několik hodin odstaven kvůli technickému problému na dvířkách příďového podvozku.

Lufthansa však tvrdí, že problém byl už v pondělí dopoledne odstraněn.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků