Hlavní obsah
Štefan Füle při vystoupení před europoslanci Foto: Petr Horník, Právo

Füle by mohl být silný komisař, chválili europoslanci českého kandidáta

Úterní vystoupení českého kandidáta na eurokomisaře pro rozšiřování Štefana Füleho vyvolalo mezi europoslanci kladné reakce. Jeho vystoupení chválili a nemají pochyby, že by svou roli v komisi nezvládl. Ozvaly se dokonce i hlasy, že Füle byl při svém úterním vystoupení lepší než unijní ministryně zahraničí Catherine Ashtonová, která před europoslanci mluvila v pondělí.

Štefan Füle při vystoupení před europoslanci Foto: Petr Horník, Právo
Füle by mohl být silný komisař, chválili europoslanci českého kandidáta

Füleho chválili poslanci pravice i levice. Pochvalně se vyjádřil například bývalý eurokomisař pro vnější vztahy Hans van den Broek. O nebývale kladných reakcích Právo informovala europoslankyně Zuzana Roithová.

"Byl to profesionální výkon, bude silnějším hráčem než například baronka Asthonová," řekla Roithová. Stejně mluvil i britský konzervativní europoslanec Charles Tannock. "Abych byl upřímný, Füle je profesionál znalý věci, Ashtonová je amatérka, i když se za posledních šest týdnů zlepšila," řekl.

Füle se ovšem těší i podpoře levicových europoslanců. Téměř superlativy na jeho vystoupení nešetřil například rakouský socialista Hannes Swoboda. "Já jsem velmi spokojen. Bylo to doposud zdaleka jedno z nejlepších vystoupení," dodal. Podle něj by mohl být Füle jedním z nejsilnějších eurokomisařů.

Füle odpovídal na dotazy europoslanců tři hodiny. Nejčastěji se týkaly jeho postojů k rozšiřování EU. Na jeho minulost, studium na moskevské diplomatické škola MGIMO, padl jen jeden dotaz. [celá zpráva]

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků