Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Celní správa

Francouzská policie objevila v letadle tunu kokainu za miliardy korun

Více než tunu kokainu za v přepočtu více než pět miliard korun zadržela v pátek francouzská policie v letadle z Venezuely. Droga se našla ve třech desítkách zavazadel, která nepatřila žádnému z cestujících, oznámil v sobotu večer francouzský ministr vnitra Manuel Valls. Ve vazbě skončilo několik osob.

Ilustrační foto Foto: Celní správa
Francouzská policie objevila v letadle tunu kokainu za miliardy korun

Ministr na tiskové konferenci, o níž informovala agentura AFP, vysvětlil, že jde o výsledek několikatýdenního vyšetřování, na němž se podíleli španělští, britští a nizozemští policisté.

Zajistit se podařilo 1,3 tuny kokainu, což je podle něj množství, které by mělo na černém trhu hodnotu kolem 200 miliónů eur (5,16 miliardy korun).

Drogu policie zajistila v letounu letícím na trase Caracas-Paříž po jeho přistání na letišti Roissy. Francouzská strana neupřesnila, kdy se tak stalo, ale podle AFP venezulské úřady sdělily, že to bylo v pátek.

Podle Vallse policisté vzali v uplynulých 24 hodinách do vazby "několik členů zločinecké organizace". O kolik lidí se jedná, ale neprozradil.

Dlouhodobá akce

AFP s odvoláním na dobře informovaný zdroj napsala, že na případu se pracuje již několik týdnů. Odhalení obrovské zásilky kokainu tudíž nebylo výsledkem pouhé celní kontroly.

Venezuela je podle OSN zemí, kde se drogy neprodukují, ale stále častěji ji využívají obchodníci s narkotiky. V roce 2012 tam policie zabavila 45 tun drog, poznamenala AFP s odvoláním na oficiální statistiky.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků