Hlavní obsah

Francouz čekal s infarktem na pomoc šest hodin, kvůli svátkům nebyli lékaři

Muž z Massy u Paříže zůstal s infarktem šest hodin bez pomoci, poté zemřel. Nemocnice v okolí Paříže totiž neměly lékaře, který by muže ošetřil. Na vině je prý nedostatek doktorů záchranné služby, kteří jsou o svátcích ve službě.

Francouz čekal s infarktem na pomoc šest hodin, kvůli svátkům nebyli lékaři

Šestapadesátiletý Francouz dostal v sobotu večer ve svém bytě infarkt. Záchranná služba se mu podle dnešního vydání deníku Le Figaro marně snažila zajistit speciální vyšetření v jedné z 27 nemocnic v regionu Ile de France. Profesní sdružení lékařů záchranné služby vysvětlilo, že kvůli svátkům nebyl ve službě dostatečný počet personálu.

Místo pro Francouze se srdeční příhodou se našlo v jedné z pařížských klinik teprve v neděli ráno. Muž ale zemřel při příjezdu do nemocnice.

Sdružení kritizovalo nedostatek financí v oboru. Není tak například možné zaplatit výpomoc. Generální tajemník organizace Bruno Fagganielli varoval, že o svátcích již nemůže být zaručeno bezpečí pacientů. Francouzská ministryně zdravotnictví Roselyne Bachelotová v pondělí požádala o vysvětlení případu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků