Hlavní obsah
Zakladatel a šéf Facebooku Mark Zuckerberg Foto: Manu Fernandez, ČTK/AP

Facebook nebyl dost tvrdý, prohlásil Zuckerberg na adresu komentářů proti migrantům

Facebook v minulosti chyboval příliš liberálním přístupem k nenávistným komentářům na adresu uprchlíků. V Berlíně to v pátek podle agentury DPA řekl zakladatel této sociální sítě Mark Zuckerberg. Do budoucna podle něj bude Facebook proti takovým vyjádřením zasahovat tvrději a bude posuzovat běžence jako skupinu, která potřebuje ochranu.

Zakladatel a šéf Facebooku Mark Zuckerberg Foto: Manu Fernandez, ČTK/AP
Facebook nebyl dost tvrdý, prohlásil Zuckerberg na adresu komentářů proti migrantům

„Myslím, že jsme v Německu donedávna neodváděli dost dobrou práci a že bude třeba ji zlepšit,” řekl Zuckerberg o přístupu k nenávistným komentářům, které se objevovaly na sociální síti na adresu přistěhovalců. „Pro nenávistné příspěvky není na Facebooku a v naší komunitě místo,” uvedl.

Podle Zuckerberga bude nyní sociální síť přistupovat v Německu k uprchlíkům jako ke skupině, která potřebuje mimořádnou ochranu, a podle toho bude vyhodnocovat i příspěvky, které se jich týkají. V budoucnu by se tato pravidla měla rozšířit a uplatňovat po celém světě.

Facebook v minulosti čelil v Německu silné kritice, že nemaže dostatečně důsledně xenofobní komentáře, a to ani poté, co na ně někteří uživatelé přímo upozorní.

Jeden právník z bavorského Würzburgu kvůli tomu dokonce podal na manažery společnosti trestní oznámení. Kancléřka Angela Merkelová pak o problému v září mluvila přímo s Zuckerbergem. Sociální síť nyní xenofobní příspěvky a komentáře vyzývající k násilí maže mnohem častěji.

Související témata:

Německá kancléřka Angela Merkelová

Foto: Kai Pfaffenbach, Reuters

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Německo je během nynější migrační krize jednou z hlavních zemí, kam směřují běženci, převážně z Blízkého východu a severní Afriky. V loňském roce jich do Německa přišlo téměř 1,1 miliónu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků