Hlavní obsah
Andrej Kiska Foto: Milan Malíček, Právo

Exprezident Andrej Kiska se úspěšně podrobil operaci srdeční arytmie

Bývalý slovenský prezident Andrej Kiska (56) se v úterý úspěšně podrobil operaci srdce. „Mám běžnou arytmii, máme to v rodině, je to prevence,“ uvedl Kiska v pondělí na sociální síti.

Andrej Kiska Foto: Milan Malíček, Právo
Exprezident Andrej Kiska se úspěšně podrobil operaci srdeční arytmie

Mluvčí exprezidenta Roman Krpelan televizi Joj v úterý odpoledne potvrdil, že Kiska byl umístěn na pooperačním pokoji. „Zákrok trval tři a půl hodiny při plném vědomí,“ dodal mluvčí.

Operace dopadla dobře, exprezident a předseda strany Za lidi by měl v nemocnici strávit dva až tři dny. „Věřte, že těch pár dnů odpočinku mi možná i prospěje,“ konstatoval na sociální síti Kiska, který se ještě jako prezident v roce 2015 podrobil v plzeňské fakultní nemocnici miniinvazivní artroskopické operaci v oblasti kyčelního kloubu.

Kiska už letos nekandidoval na druhé funkční období a po skončení pětiletého mandátu vstoupil do stranické politiky. Uplynulou sobotu byl na košickém sněmu nové politické strany Za lidi zvolen jednomyslně do jejího čela. Příští parlamentní volby se na Slovensku uskuteční v únoru 2020.

Preference strany Za lidi se podle aktuálních průzkumů pohybují od šesti do téměř devíti procent. Kiska věří, že ve volbách strana dosáhne dvouciferný výsledek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků