Hlavní obsah
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan Foto: Pool, Reuters

Erdogana kritizoval 16letý kluk, zatkli ho za urážku a hrozí mu čtyři roky

Urážky hlavy státu se v tureckém městě Konya údajně dopustil šestnáctiletý student, kterého policie kvůli tomu zatkla. Následně byl nezletilec z tohoto trestného činu také obviněn. Hrozí mu až čtyři roky vězení. Postup úřadů vyvolal nesouhlasné reakce. Podle agentury AFP o tom ve čtvrtek informovala místní média.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan Foto: Pool, Reuters
Erdogana kritizoval 16letý kluk, zatkli ho za urážku a hrozí mu čtyři roky

Mladý člen místní levicové organizace prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana údajně urazil ve středu. Podle televize CNN-Türk se toho dopustil během vzpomínkové akce k uctění památky učitele, kterého v roce 1930 zabili islamisté.

Deník Hürriyet upřesnil, že mladík se při projevu, který při této příležitosti pronesl na náměstí, pustil do Erdogana a do jeho režimu, jež zejména obvinil z korupce.

Policie studenta poté zadržela ve škole a ještě téhož dne večer předvedla před soudce. Zadržený provinění popřel, soudce ho nicméně přesto obvinil a uvalil na něj vazbu.

Premiér Ahmet Davutoglu na dotazy novinářů k této aféře, která vyvolala bouři nevole na sociálních sítích, konstatoval, že rozhodnutí justice je správné. "Všichni musejí projevovat úctu vůči úřadu prezidenta," prohlásil.
 mik ml

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků