Hlavní obsah
Sestry, které se ztratily cestou ze školy. Foto: Policie SR

Dvě školačky našel v lese pes

Devítiletá Anita a sedmiletá Sabina Kováčikovy ze slovenské obce Staškov jsou živé a zdravé. Ve čtvrtek dopoledne je našel speciálně vycvičený záchranářský pes na kraji lesa u místního fotbalového stadiónu. Psa nasadili záchranáři v místech, kde svědkyně obě dívky ve středu naposledy viděla. Dívky zmizely ve středu cestou ze školy, nezvěstné byly 21 hodin.

Sestry, které se ztratily cestou ze školy. Foto: Policie SR
Dvě školačky našel v lese pes

„Dívky se záchranáři komunikují. Jejich zdravotní stav posoudí zdravotníci,“ uvedla žilinská policejní mluvčí Jana Balogová.

Server TVNoviny.sk uvedl, že dívky se bály jít domů, protože jedna z nich dostala ve škole poznámku.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Členové pátracího týmu a dobrovolníci prohledávali během noci až do čtvrtečního rána okolí školy, opuštěné domy a automobily zaparkované v okolí, les i okolí řeky Kysuca. Do akce byli ve čtvrtek dopoledne nasazeni také psovodi.

Připraven byl vrtulník s termovizí, který však kvůli husté mlze nemohl vzlétnout. O spolupráci policisté požádali také kolegy z Moravy.

Po odvysílání zprávy ve slovenských médiích se policii ozvala svědkyně, která dívky ve středu odpoledne viděla. Jejich stopa však končila u autobusové zastávky v obci Staškov, kde obě vystoupily z autobusu. Podle svědkyně se však nevydaly domů, ale šly opačným směrem.

Dívky se dobře učily

Příbuzní ani policie netušili, co se mohlo stát. Dívky měly ve škole dobrý prospěch a nepocházejí ze sociálně slabých poměrů. Maminka dívek jim poslala vzkaz prostřednictvím místního rozhlasu.

Dvě slovenské školačky zmizely u českých hranic

Foto: Jan Kočvara, Mapy.cz

„Ahoj, Anitko a Sabinko, tady je maminka. Anitko, pokud jste tady ve Staškově někde se Sabinkou ukryté, nebojte se a přijďte domů. Čekáme vás tam, všichni vás čekají. Pokud uvidíte nějaká světla nebo lidi, klidně jděte k nim, oni vás odvedou domů, kdybyste se bály. Čeká vás babička, přijela z Německa, tak se na vás všichni těšíme. Ozvěte se co nejrychleji,“ uvedla vyděšená matka do místního rozhlasu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků