Hlavní obsah
Moskevský policista Foto: Sergei Kapukhin, Reuters

Devítiletou dívku vysadili z linkového taxi, musela jít sedm hodin mrazem

Na moskevské zastávce Losinoostrovská našel v pondělí dozorčí promrzlou devítiletou dívku. Jevgeniji Melnikovskou vysadil řidič linkového taxi, protože u sebe neměla peníze na lístek. Sedm hodin šla mrazem, než dorazila na nádraží. To už po ní pátrala policie, na kterou se obrátili znepokojení rodiče, když dcerka nedorazila domů z hudební školy, uvedla RIA Novosti.

Moskevský policista Foto: Sergei Kapukhin, Reuters
Devítiletou dívku vysadili z linkového taxi, musela jít sedm hodin mrazem

Dívka se v pondělí odpoledne vracela domů na předměstí Mytišči, ale v mikrobusu zjistila, že u sebe nemá 40 rublů (asi 25 Kč), které jí matka obvykle dávala na cestu. Řidič ji proto vysadil u silnice bez ohledu na její věk a mrazivé počasí.

Dívka neměla ani mobilní telefon, aby si zavolala pomoc. Sedm hodin jí trvala cesta na zastávku vlaku. Mezitím ji začala hledat policie, na kterou se obrátili rodiče.

Policie nyní pátrá po řidiči linkového taxi. "Rozhodně najdeme toho mizeru a poženeme ho k odpovědnosti za to, že ohrozil dítě!" rozhorlil se mluvčí vyšetřovatelů Vladimir Markin a doporučil řidiči, aby se sám vydal spravedlnosti, protože vypátrání a trestu stejně neunikne. Bude trestně stíhán, protože nepomohl člověku v nouzi a ohrozil ho.

Podobné případy z Ruska

Servis newsru.com připomněl, že nejde o první případ svého druhu. Předloni v říjnu u Nižného Novgorodu řidič kvůli zapomenuté průkazce vysadil z autobusu žáka šesté třídy, kterého pak zabil vlak: domů šel po kolejích a blížící se vlak neslyšel, protože cestou poslouchal ze sluchátek přehrávač.

Letos v lednu v Kirovu průvodčí vyhodil z autobusu žáka třetí třídy, protože nezaplatil za školní brašnu. Venku bylo 25 stupňů pod nulou a chlapec onemocněl. Průvodčí je stíhán.

Ještě drastičtější případ se stal koncem loňského roku v Barnaulu na Sibiři, kde umrzl vážně postižený osmadvacetiletý muž. Byl jediným cestujícím v autobusu a řidič s průvodčím jej vysadili na opuštěné zastávce. Tam ve čtyřicetistupňovém mrazu kvůli nezájmu kolemjdoucích strávil následujících 12 hodin. Vyšetřovatelé nyní stíhají i policistu, který k postiženému nevyjel, ačkoliv k tomu dostal rozkaz po telefonátu jedné z místních občanek na policii. Žena se nevzdala a zavolala na policii podruhé - sanitka pak dopravila muže do nemocnice. Lékaři jej však už nedokázali zachránit.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků