Hlavní obsah
Peter Žiga Foto: Profimedia.cz

Dalšího slovenského exministra obvinili z korupce

Vyšetřovatel Národní kriminální agentury (NAKA) vznesl obvinění za přečin podplácení proti poslanci slovenského parlamentu P. Ž, uvedla NAKA ve čtvrtek na Facebooku. Web aktuality.sk informoval, že obviněn je exministr hospodářství Petr Žiga, který byl členem dvou vlád premiéra Roberta Fica (Směr-sociální demokracie).

Peter Žiga Foto: Profimedia.cz
Dalšího slovenského exministra obvinili z korupce

V posledních dnech byl Žiga zmiňován v souvislosti s výpovědí v korupčních případech, které NAKA vyšetřuje pod krycími jmény Očistec a Jidáš. V rámci těchto akcí bylo obviněno několik bývalých vysokých policejních funkcionářů. Ve vazbě jsou také dva poslední policejní ředitelé Tibor Gašpar a Milan Lučanský.

V tomto případě mělo jít o vzdáleného příbuzného exministra a mělo se jednat o 50 tisíc eur (1,3 milionu korun) za to, že „věc mladého Žigy“ byla vyřešena k jeho spokojenosti. „Žiga médiím před několika dny řekl, že žádné peníze nikomu nedával. Tvrdil, že informaci o vyšetřování svého příbuzného Štefana Žigy zachytil jen okrajově. Medializované informace o své osobě vnímá jako součást politického boje, odmítá je a považuje je za vyfabulované,“ napsal server aktuality.sk s tím, že zatím není jasné, zda obvinění souvisí s touto kauzou.

Bývalý šéf národní finanční jednotky policie Bernard Slobodník vypovídal například o částkách, které měl zaplatit podnikatel Norbert Bödör za to, aby vyšetřování karuselových podvodů obešlo rodinu exministra, napsal web aktuality.sk.

Žiga byl v minulosti místopředsedou sociálních demokratů (Směr-SD) expremiéra Roberta Fica. Po porážce Směru-SD v únorových parlamentních volbách přestoupil do nové strany Hlas-sociální demokracie (Hlas-SD), kterou letos založil někdejší místopředseda Směru-SD a bývalý předseda vlády Peter Pellegrini.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků