Hlavní obsah

Čtyři lidé zahynuli při havárii amerického vrtulníku v Anglii

Čtyři členové posádky amerického vojenského vrtulníku zahynuli v úterý při havárii u městečka Cley na východním pobřeží Anglie. Oznámila to policie hrabství Norfolk. Příčiny havárie, k níž došlo během rutinního cvičného letu, zatím nejsou známy.

Čtyři lidé zahynuli při havárii amerického vrtulníku v Anglii

Mluvčí amerického vojenského letectva uvedl, že stroj Pave Hawk letěl ze základny Lakenheath v sousedním hrabství Suffolk. Zřítil se u Cley při nácviku letu v nízké výšce. Na místě havárie, které bylo uzavřeno v okruhu 400 metrů, zasahovali hasiči i záchranáři.

Helikoptéra HH-60G Pave Hawk

Foto: ČTK/AP

Zatím není jasná příčina neštěstí. Podle místních médií bylo příznivé počasí a není pravděpodobné, že mělo na havárii vliv.

Pave Hawk je modifikovanou verzí bojového vrtulníku Black Hawk. Nasazuje se především k záchraně vlastních vojáků v nepřátelském území a k záchranným misím vůbec. Vrtulníky Pave Hawks byly použity i při řadě civilních operací, například v Japonsku po tsunami v roce 2011 nebo po hurikánu Katrina na jihu USA v roce 2005.

Stanice BBC citovala vojenského experta Rogera Smithe, který uvedl, že je "velmi překvapen" havárií právě tohoto vrtulníku. "Je to velmi bezpečný stroj... dobře vybavený pro lety za špatného počasí a v noci," uvedl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků