Hlavní obsah
Papež František Foto: Max Rossi, Reuters

Církev by se měla homosexuálům omluvit, prohlásil papež

Římskokatolická církev by se měla omluvit homosexuálům za to, jak se k nim chovala. V neděli to prohlásil papež František. Církev by podle něj neměla homosexuály soudit, nýbrž je respektovat. Dodal, že stejně tak by církev měla žádat o odpuštění další lidi, které odsouvala na okraj - ženy, chudáky a děti nucené otročit.

Papež František Foto: Max Rossi, Reuters
Církev by se měla homosexuálům omluvit, prohlásil papež

„Zopakuji, co říká církevní katechetismus: to, že by (homosexuálové) neměli být diskriminováni, že by měli být respektováni a duchovně podporováni. Pokud je někdo gay a s dobrou vůlí hledá Boha, kdo jsem já, abych ho soudil?“ prohlásil František.

Církev by však podle papeže měla žádat o odpuštění i další skupiny lidí, které byly odsouvány na okraj a ignorovány: „Myslím si, že by se církev měla nejen omluvit homosexuálovi, kterého urazila, ale musí se také omluvit chudým, zneužitým ženám, dětem nuceným pracovat. Musí se omluvit za to, že žehnala tolika zbraním.“

František už před třemi lety potvrdil, že podle církve jsou sice homosexuální styky hříšné, ale homosexuální orientace nikoli. Někteří konzervativci ho kritizují za to, že se ve věci sexuální morálky vyjadřuje dvojznačně.

Anketa
Měla by se katolická církev omluvit homosexuálům?
Ano
58.7 %
Ne
41.3 %
Celkem hlasovalo 2263 čtenářů.

Související téma:

Papež František

Foto: Alessandro Bianchi , Reuters

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků