Hlavní obsah
Salah Abdeslam Foto: BFMTV, Reuters

Bratr jediného přeživšího teroristy z Paříže Salaha Abdeslama vyzval svého sourozence, aby s francouzskými vyšetřovateli spolupracoval a začal vypovídat. V rozhovoru pro rozhlasovou stanici RTL řekl, že se chce dozvědět, co se přesně událo před útokem v Paříži i po něm.

Salah Abdeslam Foto: BFMTV, Reuters
Chci, abys mluvil, vyzval teroristu Abdeslama bratr

„Žádám bratra, aby mluvil,“ citovala Mohameda Abdeslama BBC.

Salah Abdeslam je podezřelý, že se loni na podzim po boku dalšího svého bratra Brahima podílel na vraždách 130 lidí ve francouzské metropoli. Vystopován a zatčen byl letos v březnu, o měsíc později ho Belgičané vydali do Francie.

Muž původně sliboval, že bude spolupracovat, ale nyní mlčí. Podle Salahova mladšího bratra Mohameda se stáhl do sebe.

„Během svých návštěv ve Francii jsem viděl Salaha Abdeslama, který byl opravdu připraven vypovídat. Ale o pár měsíců později mám pocit, že se dívám na jiného člověka. Mohu potvrdit, že Salah se více stáhl do sebe a uzavřel se,“ řekl.

„Jeho věznění, extrémně náročné podmínky vazby, jeho únik do sebe; občas mám pocit, že teď je více zradikalizován, než aby tomu bylo naopak,“ poznamenal Mohamed Abdeslam, který svého bratra navštěvuje každé tři měsíce.

Abdeslam mladší si uvědomuje, že mlčení jeho bratra je obzvláště kruté vůči pozůstalým po obětech. Připustil, že pokud by Salah odmítl u soudu vypovídat, bylo by to „pro všechny zklamání“.

Související témata:

Foto: koláž Novinky.cz, Reuters

Salah Abdeslam

Foto: Uncredited, ČTK/AP

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků