Hlavní obsah
Papež František se v únoru loučil se svým předchůdcem Benediktem XVI. Foto: Reuters

Charisma papeže Františka utvrzuje Benedikta, že odejít bylo správné

Emeritní papež Benedikt XVI. řekl, že charisma jeho nástupce Františka ho každý den utvrzuje, že rozhodnutí bylo správné. Podle katolického serveru Zenit to sdělil svému hostu, jenž si přál zůstat v anonymitě. Benedikt XVI. věří, že rozhodnutí k odchodu z čela římskokatolické církve mu vnukl Bůh.

Papež František se v únoru loučil se svým předchůdcem Benediktem XVI. Foto: Reuters
Charisma papeže Františka utvrzuje Benedikta, že odejít bylo správné

„Řekl mi to Bůh,” citoval odpověď bývalého papeže zdroj, jenž s Benediktem o důvodech jeho rezignace hovořil v bývalém vatikánském klášteře Mater Ecclesiae, který je nyní Benediktovým domovem.

Nešlo o zjevení nebo něco podobného, ale o „mystickou zkušenost”, popsal prý papež utváření přesvědčení, že má rezignovat. Byl to Bůh, který v něm nechal uzrát „absolutní přání” zůstat sám jen s Bohem, soustředěný v modlitbě, vysvětlil zdroj.

Podle téhož zdroje emeritní papež také řekl, že zmíněná „mystická zkušenost” pokračovala i v měsících po odchodu z čela církve a potvrzovala mu správnost rozhodnutí. Dodal, že čím déle vnímá charisma svého nástupce Františka, tím víc chápe, že rozhodnutí bylo „vůlí Boží”.

Agentura AFP připomíná, že 86letý Benedikt XVI. je velkým příznivcem racionálního myšlení a svým vyjádřením chtěl utnout spekulace, které by jeho rozhodnutí dávaly do souvislosti s konkrétním zázračným jevem.

Související téma

Papež Benedikt XVI.

Foto: Tony Gentile, Reuters

Benedikt XVI. překvapivě oznámil svou rezignaci 11. února a post opustil 28. února.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Související články

Výběr článků