Hlavní obsah
 

Cestující znovu můžou do stanice metra Maalbeek. Pod dohledem vojáků

V belgickém hlavním městě Bruselu v pondělí ráno znovu otevřeli stanici metra Maalbeek, v níž před měsícem islámský terorista odpálil bombu a zabil 16 lidí. Na obnovený provoz stanice dohlížejí hlídky ozbrojených vojáků.

 
Cestující znovu můžou do stanice metra Maalbeek. Pod dohledem vojáků

„Je to první den a já tady vystupuji, protože toto je moje výstupní stanice. Snažím se dělat to, co obvykle, protože život jde dál. Cítím ale rozechvění,“ přiznal agentuře Reuters cestující Daan Hoenraet.

„Je to emotivní. Srdce mi buší, necítím se dobře,“ uvedla další cestující Hanane Attarová, která má kancelář nad stanicí a vzpomíná si, jak 22. března výbuch bomby ve vlaku metra otřásl budovou.

Na bezpečnost ve stanici dohlíží ozbrojení vojáci.

Foto: ČTK/AP

Roger Dumbruck tehdy v Maalbeeku vystupoval hodinu před výbuchem. „Říkám si, že se to mohlo stát kdekoliv a kdykoliv. Kdo by věřil, že to bude v Maalbeeku. Proč Maalbeek? A proč v devět hodin?“ řekl.

Lidé vystupují ve stanici metra Maalbeek.

Foto: ČTK/AP

Stanici metra ještě před jejím opětovným otevřením v sobotu navštívili přeživší a rodiny obětí a zanechali zde vzkazy na nástěnné pamětní desce.

„Budu žít a držet se života,“ napsal jeden z nich, zatímco další nápis hlásá: „Láska je největší ze všech.“ Dopravní podnik STIB zase vzkázal: „Teror, to není víra, jen zbraň zbabělců a lidské slzy.“

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků