Hlavní obsah
Lavina se utrhla ve chvíli, kdy šla skupina na výlet na sněžnicích. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Češku v rakouských Alpách strhla lavina

Českou turistku strhla v neděli na hoře Ahornkogel v rakouských Alpách lavina. Záchranáři ji našli a se zraněnou nohou přepravili do nemocnice. Žena nebyla zavalena sněhem.

Lavina se utrhla ve chvíli, kdy šla skupina na výlet na sněžnicích. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Češku v rakouských Alpách strhla lavina

Lavina se utrhla v nadmořské výšce asi 1600 metrů ve dvě hodiny odpoledne ve chvíli, kdy tudy na sněžnicích procházela skupina turistů. Chtěli se dostat k horské chatě. Ženu z Česka, která ke skupině patřila, valící se sníh strhl. Lidé, kteří s ní na místě byli, zavolali na tísňovou linku.

Záchranáři přivolali na pomoc vrtulník a asi po hodině byla žena nalezena. Sníh ji naštěstí nezasypal. Do nemocnice se kvůli náročnému sestupu dostala až v sedm hodin večer.

Povětrnostní podmínky podle agentury APA ale nebyly k výstupu příznivé. "Panovalo velké nebezpečí pádu lavin a kvůli sněhové bouři byla omezená viditelnost," řekl Christian Hütter z horské služby. I vrtulník, který se zpočátku na pátrání podílel, se musel po čase vrátit do údolí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků