Hlavní obsah
BEZ KOMENTÁŘE: Smog v Budapešti Foto: Foto MTI

Budapešť trápí smog. Omezte jízdu autem, vyzývá město obyvatele

Maďarské hlavní město bojuje s hustým smogem. Magistrát vyzval obyvatele, aby omezili topení tuhými palivy a upřednostnili hromadnou dopravu před osobními vozy. S odvoláním na primátora Budapešti Istvána Tarlóse to ve středu uvedla agentura MTI.

BEZ KOMENTÁŘE: Smog v Budapešti Foto: Foto MTI
Budapešť trápí smog. Omezte jízdu autem, vyzývá město obyvatele

Pohyb venku by měli omezit především starší lidé, děti a astmatici. Zlepšení ovzduší se očekává až v pátek, kdy by se měl zvednout silnější vítr.

Řetězový most v Budapešti

Foto: Foto MTI

Povolené hodnoty překročil smog v Budapešti letos už dvakrát. V polovině ledna a 1. února. Magistrát tehdy omezil používání osobních motorových vozidel ve městě.

Se smogem se potýká také řada oblastí v České republice. Výstraha Českého meteorologického ústavu před polétavým prachem platila ve středu večer pro Středočeský, Plzeňský či Olomoucký kraj, Prahu, Zlínský kraj, Královéhradecký a Pardubický kraj a také pro několik aglomerací v Moravskoslezském a Jihomoravském kraji.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků