Hlavní obsah
Odsouzený Andrew Wheeler Foto: Profimedia.cz

Britský záchranář deset let znásilňoval pacientky

Korunní soud v britském Peterborough shledal vinným někdejšího záchranáře, který po celé desetiletí zneužíval svého povolání ke znásilňování bezbranných žen a dívek s akutními zdravotními potížemi. Obžaloba 46letému Andrewovi Wheelerovi prokázala hned několik případů sexuálních deliktů, přičemž nejmladší oběti bylo teprve 10 let. O výši trestu soud rozhodne později.

Odsouzený Andrew Wheeler Foto: Profimedia.cz
Britský záchranář deset let znásilňoval pacientky

Obžaloba Wheelera vinila z celkem třinácti případů znásilnění a pěti případů sexuálního obtěžování. Dopustit se jich měl v letech 2002 až 2008, když působil jako záchranář v hrabství Cambridgshire na východě Anglie. Soud Wheelera uznal vinným z šesti případů znásilnění a jednoho sexuálního útoku jiného charakteru.

O výši trestu pro bývalého záchranáře se teprve rozhodne. Policie teď v obavách, že mohou být ještě další oběti, vyzývá, aby se případně přihlásily.

„Andrew Wheeler je sexuální predátor, jehož útoky se táhly celým desetiletím,“ konstatoval detektiv Martin Brunning, který otřesný případ rozplétal.

Stejně vám to nikdo neuvěří

V jednom z případů, který byl popsán u soudu, byl odsouzený přivolán k ženě s podezřením na infarkt. Když po rychlém vyšetření dospěl k závěru, že se nejedná o potíže se srdcem, nýbrž přemíru alkoholu, poslal další záchranáře pryč s tím, že už to vyřídí. Odvezl ženu domů, tam ji znásilnil a vyhrožoval jí, že pokud věc nahlásí, nikdo jí neuvěří, protože byla opilá.

Žena ale neposlechla, zavolala kamarádce a zalarmovala policii. Rozběhlo se vyšetřování, které vedlo k tomu, že se přihlásily i další oběti a Wheelera se podařilo usvědčit.

Nejmladší oběti bylo 10 let

Podle serveru The Daily Mail se vyšetřovatelé domnívají, že odsouzený své zaměstnání k sexuálnímu obtěžování žen nejenže zneužíval, ale že si ho dokonce kvůli tomu vybral.

„Věříme, že výběr jeho povolání ovlivnil fakt, že mu to umožnilo přístup k budoucím obětem, zranitelným členkám veřejnosti, a že zrada důvěry, kterou v něj veřejnost vkládala, činí jeho činy obzvláště odpornými,“ uvedl detektiv Brunning.

Nejmladší obětí bývalého záchranáře se podle žalobců stala dívka ve věku okolo deseti let, které měl při vyšetření opakovaně a bez důvodu sahat na vnitřní stranu stehen. O něco starší dívku, avšak stále mladší třinácti let, měl přímo znásilnit.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků