Hlavní obsah
Anders Behring Breivik u soudu Foto: Lise Aserud/NTB Scanpix/Pool , Reuters

Breivik se hlásí na univerzitu, chce studovat politologii

Norský pravicový extremista a odsouzený masový vrah Anders Behring Breivik se hlásí ke studiu politických věd na univerzitě v Oslu. Potvrdil to rektor univerzity Ole Petter Ottersen.

Anders Behring Breivik u soudu Foto: Lise Aserud/NTB Scanpix/Pool , Reuters
Breivik se hlásí na univerzitu, chce studovat politologii

„Anders Behring Breivik se přihlásil k řádnému studiu, já se ale domnívám, že neprokáže příslušné předpoklady,” řekl rektor.

Televizní stanice TV2 uvedla, že někteří docenti z univerzitního Institutu pro státní vědy na zprávu o Breivikově přihlášce reagovali pobouřeně. S 34letým vrahem prý nechtějí mít nic společného.

Ottersen znepokojení kolegů chápe, ale univerzita podle něj nemůže Breivika automaticky odmítnout. "Musíme se držet přijímacích pravidel," zdůraznil. Nejpozději koncem srpna univerzita sdělí, zda zločince ke studiu přijímá.

Breivik 22. července 2011 ve vládní čtvrti v Oslu odpálil nálož, jež připravila o život osm lidí. O dvě hodiny později radikál postřílel 69 členů letního tábora sociálnědemokratické mládeže na nedalekém ostrově Utöya. Nyní si ve vězení odpykává 21letý trest.

Podle norského ministerstva spravedlnosti je vyloučeno, aby navštěvoval přednášky na univerzitě. Obvykle si vězni doplňují vzdělání ve své cele, řekl mluvčí ministerstva agentuře NTB.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků