Hlavní obsah

Breivik bude dostávat zprávy o svém masakru, ale jen vybrané

Nor Anders Behring Breivik, který letos v červenci při pumovém útoku a následné střelbě zabil 77 lidí, se bude moci poprvé od svého zatčení ve vyšetřovací vazbě seznámit s tehdejšími zprávami médií o jeho zločinu. Oznámili to v pondělí Breivikovi obhájci. Podle agentury AP však půjde jen o vybrané zprávy, tedy novinové výstřižky a videozáznamy.

Breivik bude dostávat zprávy o svém masakru, ale jen vybrané

Dvaatřicetiletý Breivik měl od okamžiku zatčení zákaz přístupu k médiím a ke zpravodajství, aby neovlivňovaly jeho výpovědi. To od nynějška z rozhodnutí soudu končí, uvedla advokátka Vibeke Baeraová. Zadržovaný však bude dostávat čas od času pouze "pořadač s výstřižky" zpráv, vždy asi z období jednoho týdne.

Breivik byl také upozorněn, že tyto zprávy obsahují podrobnosti z jeho dětství a mládí, řekl další jeho obhájce Geir Lippestad norské televizi.

Minulý týden směl Breivik poprvé číst také část pošty, kterou dostal. Mezi desítkami dopisů byly podle norských médií i nabídky k sňatku, výhrůžné dopisy a také účty.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků