Hlavní obsah
Bývalý italský premiér Silvio Berlusconi Foto: Remo Casilli, Reuters

Berlusconiho odsoudili za uplácení, vězení se ale vyhne

Trest tři roky vězení a zákaz zastávat veřejnou funkci po dobu pěti let vynesl ve středu soud v Neapoli nad bývalým italským premiérem Silviem Berlusconim. Soud ho uznal vinným z uplácení senátora v rámci snah přivodit pád vlády v roce 2006. Berlusconi se ale vězení vyhne, protože brzy doběhne promlčecí lhůta.

Bývalý italský premiér Silvio Berlusconi Foto: Remo Casilli, Reuters
Berlusconiho odsoudili za uplácení, vězení se ale vyhne

Miliardář Berlusconi obvinění popřel. Senátoru Sergiu De Gregoriovi měl nabízet tři milióny eur (81 miliónů korun) za to, že přejde do jeho strany a podlomí tak pozici tehdejší vlády. Senátor se k přijetí částky přiznal a byl odsouzen k 20 měsícům vězení.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Přestože byl odsouzen, do vězení Berlusconi nepůjde, jelikož na podzim vyprší promlčecí lhůta. Expremiér má možnost ještě dvou odvolání, takže je jisté, že kauza do podzimu neskončí.

Není to jediný soud s Berlusconim. Bývalý předseda vlády se odvolává proti trestu, který nad ním soud vynesl za sex s nezletilou a zneužití pravomocí, a také proti trestu za zveřejnění utajovaného policejního odposlechu.

Související téma:

Silvio Berlusconi

Foto: Alessandro Bianchi, Reuters

 

Kromě toho byl Berlusconi loni shledán vinným z daňových úniků, za což si odpykal trest veřejných prací.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků