Hlavní obsah
Silvio Berlusconi Foto: Thierry Roge , Reuters

Berlusconi opět zavtipkoval na účet opáleného Obamy

Italský premiér Silvio Berlusconi označil amerického prezidenta Baracka Obamu a jeho ženu Michelle za "opálené". Uvedl to podle agentury AFP jako vtip v projevu na nedělní slavnosti své strany v Miláně při zmínce o své účasti na nedávném summitu G20 v americkém Pittsburghu.

Silvio Berlusconi Foto: Thierry Roge , Reuters
Berlusconi opět zavtipkoval na účet opáleného Obamy

"Mám vás pozdravovat od muže, který se jmenuje, který se jmenuje...počkejte, je to někdo opálený: Barack Obama!...Nebudete tomu věřit, ale opalovat se na pláž šli ve dvou, protože i jeho žena je opálená!" řekl za potlesku přítomných členů strany Lid svobody Berlusconi, který za podobná slova již v minulosti sklidil kritiku.

Italský premiér během jedné návštěvy Moskvy o Obamovi řekl, že je "mladý, hezký a opálený". Když tato slova vyvolala rozruch, Berlusconi dodal, že je myslel jako "velký kompliment" a že ti, kteří to nechápou, jsou "hlupáci". Jeho "kompliment" ovšem mnohá média v zahraničí pochopila jako urážku.

Pravicový politik Berlusconi později znovu připomněl "opálení" nově zvoleného demokratického prezidenta Obamy a zároveň ho zmínil v souvislosti s topmodelkou Naomi Campbellovou. Prohlásil, že jim jejich snědost závidí.

"Můj kompliment vůči Barackovi je poněkud závistivý. Všichni jsme rádi tak opálení, jako jsou Naomi Campbellová a Obama," řekl loni Berlusconi na tiskové konferenci v Pescaře ve střední Itálii.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků