Hlavní obsah
Migranti čekají v registračním středisku v německém Pasově. Foto: Michaela Rehle, Reuters

Berlín a Brusel prý kvůli uprchlické krizi zvažují solidární daň

Německá vláda vede s Evropskou komisí neformální rozhovory o zavedení určité formy evropské solidární daně, ze které by se financovala část výdajů souvisejících s uprchlickou krizí. Informoval o tom německý list Süddeutsche Zeitung. Německá vláda však ústy svého mluvčího informaci popřela.

Migranti čekají v registračním středisku v německém Pasově. Foto: Michaela Rehle, Reuters
Berlín a Brusel prý kvůli uprchlické krizi zvažují solidární daň

Nový poplatek by prý mohl mít například podobu přirážky k dani z přidané hodnoty. Tento dodatečný výnos by pak putoval do rozpočtu Evropské unie.

Získané peníze by prý byly využity například k financování ochrany vnějších hranic EU.

Část peněz by měla být určena také ke zlepšování životních podmínek v zemích, ze kterých uprchlíci přicházejí, píše Süddeutsche Zeitung.

Německý ministr financí Wolfgang Schäuble podle agentury DPA zprávu listu Süddeutsche Zeitung nepotvrdil, ale ani nepopřel. Připustil, že dodatečné finanční prostředky jsou pro hrazení výdajů souvisejících s uprchlickou krizí nutné.

Mluvčí německé vlády Steffen Seibert v sobotu řekl, že Berlín o žádném zvyšování daní ani zavádění solidární daně neuvažuje. "Skutečnost je taková, že v Německu se daně zvyšovat nechystáme a nehodláme ani zavádět žádnou daň celoevropskou," uvedl mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků