Hlavní obsah
Podle belgického tisku je třetím mužem zachyceným kamerami na letišti Zaventem Faycal Cheffou. Foto: Handout, Reuters

Belgická policie dopadla třetího teroristu z letiště, je to novinář

Zadržený muž, jenž byl na záznamech bezpečnostních kamer vedle sebevražedných atentátníků, kteří se v úterý odpálili na bruselském letišti Zaventem, se jmenuje Fayça Cheffou. S odvoláním na policejní zdroje to napsal belgický deník Le Soir. Fayça Cheffou je podle listu novinářem na volné noze. Muž byl zatčen a obviněn z podílu na teroristických vraždách a dalších zločinech.

Podle belgického tisku je třetím mužem zachyceným kamerami na letišti Zaventem Faycal Cheffou. Foto: Handout, Reuters
Belgická policie dopadla třetího teroristu z letiště, je to novinář

Během prohlídky jeho bytu policie nenašla žádné zbraně ani výbušniny, uvedl prokurátor. Podle listu Le Soir Cheffoua identifikoval taxikář, který atentátníky v úterý vezl na letiště.

Cheffoua zachytily kamery v doprovodu Brahima El Bakraouiho a Najima Laachraouiho, kteří se později na bruselském letišti vyhodili do povětří. Na letišti zahynulo jedenáct lidí a při obdobném útoku v bruselském metru přišlo o život 20 osob. Zranění utrpělo 340 lidí. Dosud se hovořilo o 300 zraněných. V nemocnicích je stále asi stovka lidí, 23 z nich leží na jednotkách intenzivní péče.

Od úterních pumových útoků bylo zatím zatčeno nejméně 11 lidí: devět v Belgii a dva v Německu, upřesnila v sobotu agentura Reuters. K útokům se přihlásila extremistická organizace Islámský stát. [celá zpráva]

Belgický prokurátor také oznámil, že obvinil z terorismu i dva zadržené v Belgii v rámci vyšetřování jiných případů. Rabah N. se podle něj podílel na přípravě nového atentátu ve Francii, který ve čtvrtek zmařila francouzská policie. Aboubakara A. obvinil z účasti v teroristické skupině v Belgii. [celá zpráva]

O dalších 24 hodin prokuratura v sobotu prodloužila vazbu Abderahmanovi Ameroudovi, kterého zadrželi policisté při páteční razii v bruselské čtvrti Schaarbeek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků