Hlavní obsah
Foto: Novinky

Anarchisté hrozí italskému premiérovi

Italští anarchisté ve středu pohrozili premiérovi Mariovi Montimu, že na něho zaútočí. Podle nich by mohl dopadnout jako šéf italské energetické společnosti Ansaldo Nucleare Roberto Adinolfi, kterého před týdnem postřelil do nohy maskovaný motorkář.

Foto: Novinky
Anarchisté hrozí italskému premiérovi

Dopisy s výhrůžkou, podepsané kalabrijskou odnoží Neformální anarchistické federace (FAI), byly zaslány do centrál dvou italských novin na jihu země. "Prohlašujeme, že Monti je jedním ze sedmi, kteří zbývají," uvádí se v textu.

Do čela žebříčku lidí, proti nimž mají směřovat atentáty, zařadili anarchisté ředitele odboru pro jižní Itálii v agentuře Equitalia, která má na starosti výběr daní.

Italské ministerstvo vnitra už začalo kvůli rostoucímu počtu útoků uvažovat o tom, že úřady, soudce a politiky bude hlídat také armáda. [celá zpráva]

Anarchisté prohlásili, že budou brát každou sebevraždu spáchanou v Itálii někým ze zoufalství nad finanční situací za vraždu spáchanou státem, která bude následně příkladně potrestána. Dali také najevo, že se mstí za uvěznění svých osmi příslušníků v Řecku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků