Hlavní obsah
Město Amberg v Bavorsku Foto: Profimedia.cz

Amberg po útocích žadatelů o azyl střeží domobrana, píší v Německu

V bavorském Ambergu hlídkují po víkendových brutálních útocích čtyř žadatelů o azyl na kolemjdoucí patroly domobrany. Jejich členové se rekrutují z řad extrémní pravice, napsal ve čtvrtek list Kölner Stadt-Anzeiger. Své tvrzení deník opírá o slova starosty hornofalckého města Ambergu Michaela Cernyho (CSU), která řekl deníku Mittelbayerischen Zeitung.

Město Amberg v Bavorsku Foto: Profimedia.cz
Amberg po útocích žadatelů o azyl střeží domobrana, píší v Německu

Pravicová Národnědemokratická strana Německa (NPD) v Norimberku zveřejnila na své facebookové stránce fotografii čtyř lidí oblečených do červených reflexních vest s nápisem „Vytváříme ochranné zóny” v ulicích Ambergu.

Wenn wir sagen "Schafft #Schutzzonen in #Amberg", dann meinen wir das auch so. Ein Video folgt in den nächsten Tagen.

Zveřejnil(a) NPD Nürnberg dne Úterý 1. ledna 2019

Ze zveřejněných videí vyplývá, že se navíc pohybují v místech, kde se útoky odehrály.

Cerny je šokován reakcí na násilí, které se stalo před koncem roku. „Cítím nejistotu, kterou vidím v některých reakcích obyvatel Ambergu, a chápu ji. Ale nenávist a hrozby násilí, které jsou napříč zemí, jsou příliš,“ uvedl starosta pro deník.

Policie informace o patrolách členů NPD prošetřuje, o případných demonstracích či pravidelných hlídkách domobrany zatím neví. Policejní mluvčí tvrdí, že bezpečnostní situace v Ambergu je dobrá a na místě je dostatek policistů.

Napětí v Ambergu začalo narůstat poté, co o víkendu v centru města útočila skupinka čtyř mladíků - žadatelů o azyl. Tři Afghánci a jeden Íránec napadali náhodně vybrané kolemjdoucí, které brutálně mlátili. Sedmnáctiletý mladík musel dokonce kvůli poranění hlavy do nemocnice. Všichni čtyři útočníci jsou momentálně ve vazbě. Podle bavorského ministra vnitra Joachima Herrmanna je ale u tří z nich v současnosti vyhoštění právně nemožné.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků