Hlavní obsah
 

Aktivistky se svlékly v Louvru, aby podpořily znásilněnou Tunisanku

Ukrajinské aktivistky z feministického hnutí Femen se ve středu obnažily v pařížském muzeu Louvre. Chtěly tak upozornit na případ Tunisanky, kterou znásilnili policisté, a pak ji ještě obvinili z nemravného chování, uvedla agentura Reuters.

 
Aktivistky se svlékly v Louvru, aby podpořily znásilněnou Tunisanku

Ukrajinky odhodily své svršky před sochou Venuše Mélské a křičely: „Jsme tady, abychom zastavily znásilňování!“. Zároveň na sochu řecké bohyně lásky umístily nápis Znásilni mě, jsem nemorální.

„Dokud jste ženou, jste potenciální obětí znásilnění. A to, co se stalo s dívkou v Tunisu, kterou znásilnili dva policisté, a ona za to byla pak souzena, že je nemorální, to je prostě šílené a ukazuje to, jaká je realita. Sochu Mélské Venuše jsme si vybraly jako symbol ženy, ale bez rukou. My jsme sem ale přišly, abychom ukázaly, že my ruce máme, abychom znásilňování zastavily. A budeme za to bojovat,“ prohlásila jedna z aktivistek Inna Ševčenková.

V pondělí 3. září trojice policistů v hlavním městě Tunisu přistoupila k ženě a jejímu snoubenci, kteří spolu byli v autě. Jeden odvedl snoubence k bankomatu, aby vybral peníze a zaplatil mu. Zbylí dva mezitím ženu v autě znásilnili.

Žena podala stížnost na oba policisty, kteří byli obviněni ze znásilnění a vydírání. Policisté ale v následném vyšetřování řekli, že ženu a jejího snoubence nalezli v autě v nemravné pozici. Kvůli tomu je teď dvojice stíhána. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků