Čtyřiasedmdesátiletý muž ve vesnici Cercedo severně od Santiaga byl naposledy spatřen, jak se snaží uhasit oheň šířící se obcí k jeho pozemku. Později bylo jeho tělo nalezeno ohořelé u kostela v obci, napsaly agentury s odvoláním na místní orgány. Jde již o třetí oběť požáru v této lokalitě - již dříve byla nalezena dvě zuhelnatělá těla ve shořelém autě na místní silnici.

91 ohnisek požáru

Požáry strávily jen ve španělské Galicii přes 3000 hektarů lesa a porostu vysušeného sluncem. Je to jen odhad; přesnější údaje poskytnou satelitní snímky po uhašení požáru, až nebude krajina kryta kouřem. Celkem je v regionu hlášeno 91 ohnisek požáru a vláda k jejich zvládnutí uvolnila vojenské jednotky.

Vojáci se především se svou technikou starají o to, aby se oheň dále nešířil; vlastní likvidaci ohně pak zajišťují hasiči. Regionální orgány vycházejí z předpokladu, že ohně zakládají žháři, a vyzvaly občany k boji proti "terorismu ohně".

V Portugalsku se situace lepší

V sousedním Portugalsku je situace co do počtu požárů v současnosti lepší. Hlášena jsou jen čtyři velká ohniska, s nimiž bojuje na 450 hasičů.

Ještě o víkendu to bylo 26 požárů, většinu se však podařilo uhasit. Největší oheň dosud řádí v okrese Valongo poblíž Porta, kde ohrožuje řadu obcí. Meteorologové však varují, že počet požárů porostu může vzrůst, protože na dnešek i další dny se očekává pokračování velkých veder.