„Tři lidé zahynuli, z toho jeden svědek, který se pokoušel zachránit posádku plavidla,” uvedla v prohlášení k neštěstí prefektura departementu Bas-Rhin. Jednou z obětí je podle ní šestiletá dívka. Po další dívce se stále pátrá.

Na nafukovacím člunu byli čtyři lidé - dva dospělí a dvě děti. Obě dívky měly podle francouzských úřadů německé občanství. Dva dospělí, kteří se s nimi v člunu plavili, byli Rumuni.

Také tři lidé, kteří stáli na břehu a ve snaze pomoci se vrhli do řeky, mají státní občanství Rumunska. Jeden z nich rovněž utonul. Zatím se podařilo zachránit jen 27letého dospělého, který byl převezen do nemocnice ve francouzském městečku Sélestat 40 kilometrů jihozápadně od Štrasburku.

Srážku lodí v Budapešti zachytily kamery. Mořská panna šla ke dnu za sedm sekund

Všech sedm lidí se znalo. Na výlet přijeli z okolí města Offenburg, které leží nedaleko Rýna na německé straně hranice, uvedl list DNA.

Podle DNA se člun převrátil krátce před polednem poblíž obce Gerstheim. Rýn v této oblasti tvoří hranici mezi Francií a Německem. Po pohřešované dívce ze člunu začali proto pátrat záchranáři z obou zemí.