První informace hovoří o tom, že důvodem zřícení bylo nahromadění vody na střeše kvůli ucpanému odtoku, napsal server týdeníku Focus. Situaci v Hesensku komplikují také popadané stromy. Nejvíce problémů působí ve Fuldě a v Giessenu.

Auto na zatopené silnici poblíž německého města Marquartstein

Auto na zatopené silnici poblíž německého města Marquartstein

FOTO: Matthias Schrader, ČTK/AP

V některých částech Hesenska a Severního Porýní-Vestfálska napadlo během šesti nočních hodin až 50 litrů srážek na metr čtvereční, v částech spolkové země Bádensko-Württembersko to bylo až 70 litrů během 24 hodin, sdělila Christina Speicherová z německé meteorologické služby (DWD). V alpském podhůří podle jejích slov spadlo až devět litrů srážek za hodinu.

Povodně v Bavorsku. Na snímku je zachyceno okolí městečka Oberstaufen

Povodně v Bavorsku. Na snímku je zachyceno okolí městečka Oberstaufen.

Německo sužují lijáky, na snímku opera ve Frankfurtu

Německo sužují lijáky, na snímku opera ve Frankfurtu

FOTO: Michael Probst, ČTK/AP

Povodňová pohotovost byla vyhlášena ve městě Wangen im Allgäu ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko. Hladina řeky Obere Argen, která městem protéká, je na úrovni 2,74 metru. Vzhledem k tomu, že by mělo v oblasti pršet až do středy, očekává se, že se řeka dostane ze svého koryta.

V Bavorsku začínají stoupat hladiny řek a na jihu této spolkové země už byly uzavřeny některé vlakové regionální tratě.

Mezi města postižená lijáky patří také Kaufungen v Hesensku.

Mezi města postižená lijáky patří také Kaufungen v Hesensku.

FOTO: Uwe Zucchi, ČTK/AP

S povodněmi se potýká také východ Švýcarska, kde je nejvíce postiženo město Sankt Gallen. V Amdenu u jezera Walensee se vylil z břehů místní potok, voda ale podle policie velké škody nezpůsobila. Švýcarští meteorologové v souvislosti s lijáky varovali, že podmáčená půda by v některých oblastech mohla vést k sesuvům.