Sanitka podle výpovědí svědků uvázla za nejasných okolností mezi závorami na železničním přejezdu. „Byli jsme už pár minut na nástupišti a čekali jsme na vlak, kterým se měl přítel vrátit do Poznaně, než se to stalo. Viděli jsme na železniční přejezd a já s obavami sledovala sanitku na kolejích,“ popisovala okamžiky před nehodou paní Alice, která přítele doprovázela.

Včerajšia tragédia v Poľsku, kde vlak doslova zmietol sanitku z priecestia, si žiaľ vyžiadala život lekára a záchranára....

Zveřejnil(a) Railpage.net dne Čtvrtek 4. dubna 2019

Nejprve si myslela, že jde o nějaký mimořádný zásah, protože sanitka vjela na železniční přejezd, když už byly závory spuštěné. Řidič se ale začal na přejezdu podivně točit. Svědkyně se domnívala, že řidiče postihl kolaps. „Chtěla jsem k němu běžet a varovat ho, že se blíží vlak, ať okamžitě odjede. Ale najednou se ozvala ohromná rána. Vypadalo to jako výbuch bomby,“ popsala.

Čtěte také: Vlak na Příbramsku smetl sanitku, převážený pacient zemřel

Rychlík, který směřoval z Katovic do Gdyně, narazil do vozu, jenž zůstal na kolejích. „Všude byl prach, vzduchem létaly kusy auta a vnitřního vybavení,“ popisuje žena.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Vlak na Příbramsku smetl sanitku. Zdroj: Pavel Jaňurek, Novinky.cz

Okamžitě volala o pomoc. „Sbírala jsem odvahu, abych se podívala do trosek vozu, na rozdrcené muže,“ dodala. Ve vlaku, který smetl sanitku, se nikdo nezranil.