Hlavní obsah
 

Vlak na Příbramsku smetl sanitku, převážený pacient zemřel

Na přejezdu v Čenkově na Příbramsku se ve čtvrtek ráno střetl osobní vlak s převozovou sanitkou. Sedmaosmdesátiletý pacient i přes resuscitaci zemřel, spolujezdkyně řidiče byla převezena s lehkým zraněním do nemocnice.

 
Vlak na Příbramsku smetl sanitku, převážený pacient zemřel

Čenkov leží u Jinců severně od Příbrami. Nehoda se stala na železničním přejezdu se světelnou signalizací před osmou hodinou ráno.

Vlak se srazil na přejezdu se sanitkou.

Foto: Pavel Jaňurek, Novinky

„Srazila se sanitka s osobním vlakem. Hasiči jednoho člověka z auta vyprostili a resuscitovali,“ řekla mluvčí hasičů Tereza Fliegerová.

V havarované sanitce zemřel pacient.

Foto: Pavel Jaňurek, Novinky

„Jeden člověk na místě zemřel. Řidič sanitky zraněn nebyl, jeho spolujezdkyně utrpěla zhmožděniny od pásu a byla převezena do nemocnice v Hořovicích. Nebyla to sanitka záchranné služby Středočeského kraje,“ řekla Novinkám mluvčí záchranářů Petra Effenbergerová.

Podle mluvčí policie Moniky Schindlové zemřel převážený pacient. „Policisté momentálně zjišťují jeho totožnost. Ve vlaku jelo asi 25 lidí a nikdo z nich včetně strojvedoucího zranění neutrpěl,“ uvedla Schindlová s tím, že příčiny nehody policie vyšetřuje.

Pro cestující z vlaku byla objednána náhradní autobusová doprava. Podle webu Českých drah byl provoz obnoven kolem 11:30.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků