Informaci o sběru a následném pálení „závadných“ knih, ale i piva či afrických, indických či japonských náboženských sošek a předmětů na své stránce zveřejnila katolická nadace s názvem SMS z nebe. „Sochy jejich bohů spálíš a nebudeš toužit po stříbře a zlatě, které je na nich,“ doprovodila organizace fotografie z pálení citací ze Starého zákona.

Jde o literaturu a talismany, které jsou v rozporu se slovem Božím, a proto je třeba je zavrhnout,“ vysvětlil exorcista Jan Kucharski serveru Onet.pl, proč mu dotyčné předměty vadí. „Nastal nejvyšší čas učinit tento krok, tyto věci odváděly mladé od víry. Víme, co pro věřící není dobré, a lidé, kteří v sobě mají Boha, to jistě pochopili,“ řekl také.

Zveřejnil(a) Fundacja SMS Z NIEBA dne Neděle 31. března 2019

Čechům patrně vytane na mysli obraz pálení knih jezuitským páterem Koniášem, polská média na neblahé zkušenosti z historie rovněž upozornila. „Před pálením knih varoval už německý básník Heinrich Heine. Ten řekl, že tam, kde se pálí knihy, se budou nakonec upalovat i lidé,“ napsal polský list Dziennik Trybuna. „Tragédie je o to větší, že církev k této hanebnosti zneužívá bohužel i děti,“ dodal.