Kresba Marka Knighta vyobrazuje šestatřicetiletou hráčku a novopečenou matku jako navztekanou korpulentní Afroameričanku dupající po raketě vedle odhozeného dudlíku. Kritici tvrdí, že jde o sexismus, rasismus a nestydatost.

Rasismus to měl být podle kritiků hned dvojnásobný. Soupeřka Williamsové, Japonka Naomi Ósakaová, je totiž na Knightově karikatuře zobrazena jako běloška a blondýna. Její otec je přitom z Haiti a matka z Japonska.

Rozhodčí na karikatuře hráčce říká: „Můžete ji prostě nechat vyhrát?”

Karikaturista uvedl, že vtip nemá nic společného s barvou pleti Williamsové, že si dělá legraci z jejího chování. Postavilo se za něj i vydavatelství. Autor si posléze zrušil účet na Twitteru, protože lidé vyhrožovali smrtí jemu i jeho rodině. Williamsová má v USA velmi velkou popularitu.

List The Herald Sun den po ostré kritice Knightovy karikatury otiskl na první straně karikaturu s titulkem „Vítejte ve světě PC (politické korektnosti)“.  Utahuje si na ní z příliš sešroubovaných společenských konvencí.

„Pokud se samozvaní cenzoři Marka Knighta dostanou ke karikatuře Sereny Williamsové, náš nový politicky korektní život bude opravdu nudný,“ vyjádřil se Herald Sun.

Z rasismu karikaturistu obvinila mimo jiné autorka britských knižních bestsellerů o Harrym Potterovi J. K. Rowlingová.

„Dobrá práce, ponížit jednu z nejlepších žijících sportovkyň světa na oběť rasismu a sexismu a další sportovkyni (zobrazit) jako beztvářný doplněk,“ vyjádřila se spisovatelka.

Šéfredaktor listu Herald Sun Damon Johnston je ale opačného názoru. Napsal, že „karikatura správně zesměšňuje nesportovní chování tenisové legendy“.